Konferencja 4th Jagiellonian Symposium on Advances in Particle Physics and Medicine

W dniach 10 – 15 lipca odbyło się Sympozjum 4th Jagiellonian Symposium on Advances in Particle Physics and Medicine organizowane przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Konferencja miała miejsce w Collegium Maius, najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego założonego w XIV wieku oraz w Collegium Nowodworskiego. Jednym z głównych celów Sympozjum jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy zdobytej przez ekspertów w dziedzinie fizyki jądrowej i cząstek elementarnych, obrazowania medycznego, radioterapii i diagnostyki. Jednym z zaproszonych prelegentów Sympozjum był prof. Abass Alavi, który jako pierwszy uzyskał tomograficzne obrazy mózgu człowieka dzięki podaniu 18F-FDG. Konferencje uświetnił również otwarty wykład prof. Cataliny Curceanu z Krajowego Laboratorium w Frascati pt. „Wszystko w naparstku! Dziwactwa w gwiazdach neutronowych?”. W trakcie konferencji przedstawiciele Zakładu Fizyki Medycznej, dr Ewelina Kubicz-Staszkiewicz oraz mgr Carina Rząca, prezentowali swoje wyniki. Natomiast w sesji plakatowej brali udział: dr Magdalena Marzec, mgr Dominik Panek, mgr inż. Monika Szczepanek oraz mgr Konrad Skórkiewicz. Laureatami sesji plakatowej byli Monika Szczepanek prezentująca poster pt. „Determination of 10B concentration in melanocytes and melanoma cells” oraz Deepak Kumar z plakatem pt. „Measurement of correlation between polarization of annihilation photons emitted in e+e- system to detect entanglement at subMeV range”.