Przejdź do głównej treści

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

100-lecie Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej

W tym roku obchodzimy 100-lecie Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej (PAMW; Pol Arch Intern Med) (https://www.mp.pl/paim/). Wśród wybitnych naukowców zaproszonych do wydania specjalnego z okazji stulecia PAMW znalazła się profesor Ewa Ł. Stępień, która jest współautorem artykułu podsumowującego wiedzę na temat pęcherzyków zewnątrzkomórkowych różnego pochodzenia, ich ładunku oraz przydatności w diagnostyce i terapii (https://www.mp.pl/paim/issue/article/16483/).

„Pierwszy numer czasopisma ukazał się w 1923 roku i wbrew wszelkim przeciwnościom przetrwał ostatnie 100 lat. Pozycja PAMW została zbudowana na solidnych fundamentach polskiej medycyny wewnętrznej i założonego w 1906 roku Polskiego Towarzystwa Chorób Wewnętrznych” cyt. za redaktor naczelną prof. Anettą Undas (https://www.mp.pl/paim/issue/article/16479/).

Obecny czynnik oddziaływania (IF) czasopism wynoszący 5,218 jest najlepszym osiągnięciem wśród polskich czasopism medycznych w historii. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współuczestniczyć w tym osiągnięciu, tym bardziej, że jeden a artykułów współautorstwa Profesor Ewy Stępień jest na drugim miejscu najlepiej cytowanych artykułów w historii czasopisma PAMW (https://www.mp.pl/paim/issue/article/1093/).